Evlilik ve Aile Danışmanlığı

Sağlıklı aile ortamı, mutlu evlilikler günümüzün en temel sorunlarından biri haline gelmiştir. Değişen sosyolojik yapı evliliklerin anneannelerimizden miras aldığımız biçimde devam etmesini doğal olarak engellemektedir. Evlilik öncesi süreçte yaşanan sorunlar, düğün süreci, evlilik sonrasında beklentilerin karşılanmaması, evliliğe çiftlerden birinin ya da her ikisinin de uyum sağlayamaması, değişen durumlara (çocuk, iş, ölüm, hastalık) uyum sağlayamamak evliliğe de çiftlere de zarar vermektedir.

Çocuklarla gelen yaşam sorunları ve sorumluluklar, ne yapacağını, nasıl yapacağını bilememe hali anne-babayı sarsan bir duruma gelmektedir kimi zaman. Yanlış anne-baba tutumlarından dolayı çocuklarda, ergenlerde yaşanan sorunlar bazı durumlarda aileyi kökünden sarsan bir etkene dönüşmektedir. Geç olmadan alınan bir uzman desteği süreçleri kolaylaştıran, kimi zaman -herkes üzerine düşeni yaptığında- kökünden değiştiren bir hal alabilmektedir. Aile danışmanlığı ailenin sistematik yapısı içinde her bir bireyi kimi zaman tek başına kimi zaman da grup (aile) olarak yeniden gözden geçirmeyi kapsar. Bu süreç aile sistemiyle tanışmayı ve herkesin kendini gözden geçirmesini kapsar.

Birbirini daha iyi tanımanın ve kötü günde de birlikte olmak için nedenlerinizi hatırlamak için uzmanlarımızla yanınızdayız.

Çalışma Alanları

Çorum Evlilik ve Aile Terapisi
Çorum Evlilik ve Aile Terapisi

Merkezimizde

  • Aile İçi İletişim
  • Duygusal Okur Yazarlık
  • Kendini Tanıma
  • Eşlerin Birbirini Tanıması
  • Roller
  • Aile Sistemi
  • Çocuklara Yönelik Sorunlar
  • Ailenin Güçlenmesi

vb. bir çok konuda hizmet verilmektedir.

“Kadın Olmak Üzerine Bir Derleme” Eğitim – Çorum

“Dil susarsa beden konuşur..” Soramıyoruz Konuşamıyoruz Danışamıyoruz Tabularla ayıplarla büyüyen kız …

18-24 Ay Oyun Saati

KREŞ/OKUL ÖNCESİ OYUN SAATİ ÇORUM Sağlıklı İlk Ayrılık ve Kanatlanan Çocuklar Çocuklar dünyayı deneyimleriyle …

Ankara 10-12 Yaş Psikodrama Grubumuz Başlıyor

10-12 yaş çocukluk ile ergenlik arasına sıkışılmış zor bir dönemdir. Bu dönemde çocuklara eylemsel bir yöntemle …